Rodzice! Dyrektorzy szkół, przedszkoli i żłobków!
Czy chcecie, aby Wasze dzieci jadły świeże, zdrowe i smaczne posiłki przez cały dzień?
Czy chcecie zobaczyć jak niejadek zmienia się w smakosza?
A może potrzebujecie dla Waszych podopiecznych specjalnej diety : bezmlecznej, bezglutenowej, bezjajecznej?
Może jesteście wegetarianami i weganami i chcecie dla Waszych dzieci zbilansowanej diety opartej na roślinnych produktach?

ryżotto

W naszej kuchni posiłki przygotowywane są z:
sezonowych warzyw i owoców
certyfikowanego mięsa i jaj z wolnego wybiegu
bezcukrowych syropów, 100% konfitur i miodu z lokalnej pasieki
regionalnego nabiału
pełnoziarnistych kasz i mąk
serów krowich, kozich i owczych najwyższej jakości
produktów świeżych, nieprzetworzonych

W naszej kuchni nie używamy:
gotowych wędlin
białego cukru
konserwantów i glutaminianu sodu
sztucznych barwników
kostek rosołowych
gotowych słodyczy, ciastek
ograniczamy użycie białej mąki
nie używamy mikrofali
w sezonie nie korzystamy z mrożonek

shutterstock_217150015

Najważniejsze jest dla nas to, aby żywienie było jak najbardziej naturalne. Menu proponowane najmłodszym oparte jest na sezonowych warzywach i owocach, zbożach pełnoziarnistych, dobrej jakości mięsie, rybach, jajach, roślinach strączkowych, nasionach, pestkach i niesiarkowanych bakaliach. Zależy nam aby pożywienie było dla dzieci zdrowym budulcem i paliwem, a zaszczepione w nich dobre nawyki żywieniowe procentowały w dorosłym życiu. Na śniadania dzieci otrzymują ciepłe, naturalne kaszki na na wodzie lub mleku z dodatkiem świeżych, duszonych i suszonych owoców oraz kanapki z pełnoziarnistego pieczywa z domową wędliną, regionalnym serem, domową pastą warzywną. Kisiele, budynie z mleka owsianego czy razowe ciasteczka z melasą i suszonymi owocami przygotowujemy sami od podstaw, domowymi sposobami. W ramach drugiego dania proponujemy to, co dzieci lubią najbardziej – naleśniki, racuchy, makarony, kotleciki z kurczaka, ale też wprowadzamy nowe smaki – burgery warzywne, rośliny strączkowe, kaszotto i risotto w przeróżnych kolorystycznych kompozycjach. Nie u nas rozgotowany biały ryż pływającym w szaroburym sosie! Nie używamy białego cukru, produktów przetworzonych, kostek rosołowych, glutaminianów sodu i tym podobnych. Do picia podajemy herbaty ziołowe, koktajle również na mleku roślinnym, świeżo wyciskane soki. Tak skomponowane menu dostarcza dzieciom wszystkich niezbędnych składników odżywczych, przede wszystkim wzmacnia ich odporność, jest bardzo pomocne w walce z alergiami oraz wzmacnia pracę układu pokarmowego.

Nasze posiłki polecamy dzieciom na dietach eliminacyjnych takich jak: bezmlecznej, bezglutenowej, wegańskiej i wegetariańskiej.

Jeśli chcecie, by Wasze dzieci jadły zdrowo i smacznie, by zdrowo się rozwijały – zapraszamy do nas!